نحوه تشخیص گوشی تلفن همراه اصل از تقلبی

راه اول این است که اکثر برندها روی جعبه هر گوشی شماره سریال دستگاه را درج می کنند، نکته اینجاست که معمولا در گوشی های غیراصل روی جعبه شماره سریال وجود ندارد و خریدار می تواند از این طریق از اصل بودن دستگاه خود مطلع شود.

راه دیگر وارد کردن کد #06#* در گوشی خود است. با وارد کردن این کد می توانید سریال گوشی خود را درآورید. سپس خریدار می تواند شماره سریال درآمده را وارد سایت www.numberingplans.com کرده و اگر اطلاعات داده شده با گوشی شما مطابقت داشته باشد، گوشی شما اصل است.

خریدار حتی می تواند با مقایسه جعبه های دو دستگاه از اصل بودن آن مطلع شود. گوشی های اورجینال نسبت به تقلبی از وزن پایین تر و همچنین ابعاد استانداردتری برخوردارند.

از سوی دیگر، هنگام روشن کردن گوشی، صدای روشن کردن گوشی اصل با تقلبی متفاوت است و در کل کیفیت صدا، صفحه نمایش، قدرت لمس صفحه نمایش و نرم افزارهای اصلی در گوشی های تقلبی بسیار پایین تر و متفاوت تر است. مثلا در گوشی های iPhone در نسخه های تقلبی و بسیار ارزانقیمت در بازار ایران به جای سیستم عامل IOS از سیستم عامل ANDROID استفاده می شود.

همچنین کارت های گارانتی روی دستگاه می تواند نشانه ای برای اصل یا تقلبی بودن گوشی خریداری شده باشد. شما هنگام خرید شماره سریال درج شده روی کارت گارانتی را می توانید از شرکت گارانتی کننده استعلام کنید و در صورت تائید نشدن شماره سریال، متوجه تقلبی بودن گوشی خود شوید.

و در آخر مهم ترین راه برای تشخیص گوشی های اصل از تقلبی، مشاوره با فرد یا فروشنده متخصص مورد اعتماد است که می تواند بزرگ ترین کمک برای تشخیص گوشی های اصل از تقلبی شود.

منبع : جام جم آنلاین

/ 0 نظر / 30 بازدید